
Potrzebujesz srebra w sztabkach? Odwiedź tę stronę.
Powszechnie wiadomo, iż inwestowanie w kruszce jest doskonałym sposobem na lokowanie pieniędzy, który z czasem zapewnia wymierny profit. Najpopularniejszym dzisiaj kruszcem inwestycyjnym jest bezspornie złoto, jakkolwiek całkiem niedawno srebro znów cieszy się popularnością pośród coraz większej grupy osób, zarówno tych z pokaźnym, jak i skromniejszym portfelem, i przestało być widziane tylko jako metal przemysłowy.
Sztabki srebra – kruszec wykorzystywany w różnorodnych sektorach przemysłu
Srebro pojawia się w naturze 17 razy częściej niż złoto, należy jednak zaakcentować, że jego cena w stosunku do ceny złota nie odpowiada tej zależności ilościowej i zawsze jest zauważalnie niższa. Kupno srebra jest jednak dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną zróżnicować swój portfel, a które nie dysponują kapitału pozwalających na zakup sporych zasobów złota. Powinno się jednakże pamiętać, że z uwagi na swoje cechy, srebro jest w szerokim zakresie używane w rozmaitych branżach przemysłu co sprawia, że jego cena jest bardziej wrażliwa na problemy pojawiające się na rynku światowym. Można to skądinąd zauważyć przeglądając historię jego ceny z minionych 30-40 lat. Z tego także powodu inwestycja oszczędności w srebro łączy się z wyższym prawdopodobieństwem strat, toteż polecana jest osobom rozeznanym w aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można jednak zakładać, iż zapotrzebowanie na srebro nadal będzie wyglądało podobnie, a wraz z postępującym rozkwitem fotowoltaiki, medycyny i elektroniki, w których srebro jest często używane, jak również nieprzerwanej popularności biżuterii srebrnej, być może jego cena będzie z czasem rosnąć.
Srebro w sztabkach – kupować duże czy małe
Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach odlewane jest w kilku wagach, co upraszcza zbudowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż w razie potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem także w zasięgu finansowym średnio zamożnego Polaka, to sztabki o wadze 50 g i 100 g oraz jednej uncji trojańskiejczyli (31,1 g). Oczywiście, jeśli kupimy sztabkę o wyższej wadze, to zapłacimy za srebro taniej, należy jednakże pamiętać, że nie da się podzielić sztabki i w razie konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają służyć też jako zabezpieczenie finansowe na czas kryzysu, lepiej rozważyć nabycie sztabek o różnych wagach, aby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile istotnie musimy. Inną opcją jest też inwestycja w względnie droższy srebrny combibar, innymi słowy zespolone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się dowolnie rozdzielić. Słabym punktem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest to, iż – w odróżnieniu od złota – jego nabycie i sprzedaż obarczone są VAT-em.
Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]