
Jeśli chcesz zlecić wywóz starych mebli Kraków, skieruj się w to miejsce.
Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z różnych względów nie chcemy wyrzucić. By nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, przeważnie przestawiamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, iż po pewnym czasie i w tych schowkach robi się tak ciasno, że zwyczajne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i mieszkania.
Odbiór mebli – jak się ich pozbyć?
Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, sprzęt AGD i RTV, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy popsute meble nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy je wyrzucić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są zwykle raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona także o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego domu.
Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie
Jeżeli stare meble będą przekazane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów podług surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wykonuje, opiera się z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do złożenia kolejnych garderób, stołów oraz regałów.
Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]