
Witamina C to mikroelement o szerokim spektrum działania, który leczy rozmaite schorzenia i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ostrych schorzeniach. Zobaczmy w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.
Dożylne wlewy witaminy C – na choroby pokleszczowe
Witamina C jest elementem warunkującym właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Musimy przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z warzyw), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat bada oddziaływanie witaminy C na terapię groźniejszych schorzeń – boreliozy, niewydolności serca i mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają zwłaszcza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się udowodnić, że zastosowanie alternatywnego leczenia może dać znacznie lepsze rezultaty leczenia. Podanie dużych dawek witaminy C do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 10000 mg może pomóc pokonać mnóstwo poważnych chorób.
Wlewy witaminy C – uzupełnienie tradycyjnych terapii
Technika dostarczania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa niebezpieczeństwo pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. doustnych). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ odpornościowy zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być znakomite. Żeby dostrzec trwałe rezultaty, terapia musi działać przez dłuższy okres, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą kontrolowane przez doktora, który decyduje o przebiegu leczenia.