
Nie wszystkie schorzenia zębów jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów czy mostów, uszkodzonych kości, znacznych uszkodzeń zębów oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy lub narośle. Które techniki bywają jednak wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?
Jak pomoże chirurg stomatolog?
Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze więc napisać parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie na pewno to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też atmosfera w gabinecie i podejście dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród bliskich.