
Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/, aby odnaleźć informacje o korekcji stożka rogówki.
Keratoconus, zwany inaczej stożkiem rogówki, to przypadłość, która w dużym stopniu utrudnia życie – pogarsza jakość widzenia i może powodować inne choroby oczu. Współczesne kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą sprostać tym problemom. Jak więc wygląda przebieg korekty stożka rogówki?
Stożek rogówki daje o sobie znać już około trzydziestego roku życia
Rogówka to transparentna część gałko ocznej, która mocno ogniskuje promienie światła. Znajduje się przed tęczówką i posiada wiele receptorów bólu, lecz jest ukrwiona w niewielkim stopniu. Mniej więcej w trzeciej dekadzie życia może ulec odkształceniu polegającemu na uwypukleniu i ścieńczeniu w centralnej części. Dzieje się tak w wyniku osłabienia tkanki, która – jak się przypuszcza – ulega działaniu rodników. Stożek rogówki wywołuje krótkowzroczność oraz miopię, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Chorzy uskarżają się także na podrażnienie oczu, czasami zdarza się też widzenie podwójne. Stożek rogówki nierzadko współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek. Na szczęście w dzisiejszych czasach osiągalne jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na początkowym etapie wada jest niwelowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych bądź okularów, z czasem jakkolwiek niezbędne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.
Korekcja stożka rogówki – rozmaite procedury
Korekta stożka rogówki może być przeprowadzana za pośrednictwem rozmaitych technik. Dzisiaj najefektywniejszym sposobem na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, czyli zabieg Topoguided. Doskonałe rezultaty dają zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie krótkowzroczności lub astygmatyzmu za pomocą soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także po jakimś czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który kompletnie usuwa wadę wzroku.
Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]